STREFA CISZY

uwolnić WOLNOŚĆ

 

              

 

 
 

 
 

 

 

 

 

Strefa CISZY

Strefa CISZY to specjalnie wydzielony kościół, który stanie się intymnym „sercem” żywego organizmu jakim są Światowe Dni Młodzieży. Na ulicach ruch, tłum i gwar, a za progiem kościoła nagle inna przestrzeń – przestrzeń CISZY. Wówczas, jakby bardziej przemawiająca…

Główną rolą jaką pełni kościół ciszy jest zapewnienie młodym ludziom miejsca do skupienia się, modlitwy, nawiązania kontaktu z Bogiem niejako sam na sam. Tak było w czasie ŚDM m.in. w Paryżu czy Rzymie, a teraz także w Krakowie.

Zapraszamy Was serdecznie do STREFY Ciszy w Kościele Św. Marka w samym centrum naszego miasta! Kościół wraz z wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami świętej Teresy
z Lisieux, otwarty będzie od godziny 9 rano do 2 w nocy.

Kościół św. Marka Ewangelisty w Krakowie, ul. św. Marka 10

 

 

Teresa z Lisieux to dziewczyna, która idzie do Boga na skróty. Wychowana w Kościele, w którym panuje atmosfera lęku przed Bogiem, Teresa intuicyjnie wyczuwa, że Bóg taki nie jest! Szuka własnej drogi, zupełnie nowej i prostej…. Szuka wytrwale, uparcie i konsekwentnie…

Teresa odkrywa drogę zupełnie prostą i dostępną dla wszystkich, ewangeliczną. Świętość polega na absolutnym zaufaniu i zawierzeniu Bogu. Teresa wie, że do Boga idzie się z pustymi rękami. Jej jedynym bogactwem jest SZALEŃSTWO UFNOŚCI. Chrześcijaństwo Teresy to pełne ufności spojrzenie ku Boskiemu Słońcu, które wszystko przemienia i które jest przedmiotem jej pragnień. 

Teresa doszła do Chrystusa "małą drogą", i przez to jest nam tak bliska. Jej życie było szare i proste, wypełnione obowiązkami dnia codziennego, pozbawione spektakularnych wydarzeń, podobne do życia wielu z nas. Teresa potrafiła wypełnić je miłością.

19 października 1997 roku Papież Jan Paweł II ogłosił Teresę z Lisieux Doktorem Kościoła. Chce nam przez to powiedzieć:

Idźcie małą drogą Teresy, kochajcie Chrystusa tak jak ona Go ukochała, zaufajcie Mu i oddajcie się Mu całkowicie. Bóg wybrał również i ciebie, nieważne czy jesteś prosty czy wykształcony, bogaty czy biedny, nieważne czy masz jeden czy pięć talentów, Bóg wybrał ciebie abyś w sercu Kościoła był Miłością.

 Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, znana także jako Teresą z Lisieux lub Mała Teresa - francuska karmelitanka bosa, patronka Francji i misji katolickich. Umarła 30 września 1897 r. w wieku 24 lat, a już w 1925 r. została kanonizowana przez Piusa XI.  

 

 
     
     
  macheront    
  nebo  
  hermon  
     
  AKTUALNOŚCI   
  kontakt  
  info praktyczne   
     
  pustelnia  
  historia    
  galeria  
     
  medytacje   
  konferencje   
  kazania  
     
  Jan Paweł II  
  świadectwa   
  polecamy  
   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
   
www.pustelnia.pl

niepojęta TRÓJCO