POLECAMY   główna świadectwo kontakt polecamy konferencje medytacje  

uwolnić WOLNOŚĆ

 

 

 

 

 

 

 

 


  Już jeszcze nie
Halina Bortnowska, Wydawnictwo Znak 2005
To ksiażka pisana z czytelnikami "Tygodnika Powszechnego" , to osobiste, wspólne z nimi refleksje na temat świadomego i głębokiego przeżywania własnej wiary.
Książka prowadzi nas przez cały rok liturgiczny a zachętą do jej przeczytania niech będzie krótki cytat: 
"Możesz głęboką nocą zapalić świecę w oknie i zamienić swój dom w podobieństwo cerkwi. Na pewno znajdziesz wśród książek ikonę - pocztówkę, kartkę z kalendarza. Przywróc jej poszanowanie, owiń haftowanym ręcznikiem,  patrz na nią tak, by odczytać, co napisał malarz w swojej dalekiej strefie ciszy".

 

  Mój Bóg Boże góry
Ks. Tomasz Ważny, CM Wydawnictwo Fides 2002
 

To książka dla miłośników gór, ale tych, które tchną ciszą i spokojem. Dlatego na jej kartach nie znajdziecie zatłoczonych i gwarnych tatrzańskich szlaków. Wędrówki po pustych wręcz zapomnianych szlakach Beskidów są pretekstem do zamyślenia się nad sprawami wiary 
i życia duchowego. 
Autor pisze: "Nie jest łatwo wierzyć. Wierzyć świadomie i głęboko. Zwłaszcza dziś, gdy tak mało czasu, by wiarę swą pogłębiać. Mało czasu, by pomyśleć o tym, co najważniejsze. By wiara nie zgasła potrzebna jest PUSTYNIA. Pustynia w znaczeniu chwili samotności, ciszy spokoju. Trzeba pytać, a i wątpić jest rzeczą ludzką".
Może ktoś zamiast pojechać po raz setny do "znanego kurortu" w ramach urlopu przejdzie górsko - duchowym szlakiem autora, odwiedzając miejsca zadumy i kontemplacji Boga. Polecam, naprawdę warto.
Kto wie, może kiedyś spotkamy się w beskidzkiej dolinie...?  
 
www.pustelnia.pl   macheront nebo hermon pustelnia historia  galeria

niepojęta TRÓJCO