ŚWIADECTWO   główna świadectwo kontakt polecamy konferencje medytacja  

uwolnić WOLNOŚC 

 

 

 


 
 

 

 
 

 

 

Poniżej fragmenty wpisów do Złotej  Księgi Pustelni na Potrójnej:

***

Dziękuję za czas intensywniejszego bycia w NIM .

s. Anna  

„Niech moje ręce czynią to, czego Ty chcesz dokonać”. Na Potrójnej Bóg przemawia przez odpowiednich ludzi…

Agnieszka

 

Przyjechałam przerażona ciszą mojego życia duchowego. Wracam spokojniejsza. „Już nie muszę się bać – Jezus zabiera strach.”

J.

 

Jestem Wam ogromnie wdzięczny za prostotę, siłę, pokój, miłość. Moje życie nabiera rumieńców, otrzymało nowy sens!

Michał

 

„Prostota to pełnia, do której nie trzeba niczego dodawać…”

AZ

 

Miałam schudnąć, przemyśleć swoje problemy, poukładać sprawy, wyciszyć się… Nic z tego nie udało mi się! Tu naprawdę zapomina się o sobie.

Przybysława

 

„Jeżeli chcesz ujrzeć Jego twarz, idź w góry”. DZIĘKUJĘ za to niezwykłe MIEJSCE, wielkie pragnienia, które tu obudziłeś
i OBECNOŚĆ…. we mnieJ

Ewa

 

Byliśmy tu na krótko, ale zaczerpnęliśmy wiele… Pan mówi i działa w każdym miejscu i każdym czasie, lecz w tej Pustelni słyszy się Go wyraźniej, a Jego obecność odczuwa się namacalnie.

Agnieszka ,Jarek, Joasia

 

Boże! Użycz mi pogody ducha, abym godziła się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniała to, co mogę zmienić
i mądrości, abym odróżniała jedno od drugiego.

Dziękuję za to kim jesteście i kim ja jestem dzięki wam.

Izabela

 

Potrójne zdziwienie, Potrójne zmęczenie, Potrójne zadowolenie

Przemek

 

Ora… Labora… Ora…. Praca tutaj jest przeniknięta modlitwą. Z modlitwy wypływają chęci i siły do większej pracy nad sobą. Pobyt tutaj nastraja serce ”-gdy zaczyna bić dla siebie” – tu zmienia kierunek, bije dla innych… Tu człowiek uczy się jak ważne są małe czyny, w których liczy się wielka miłość!

Dziękuję wszystkim za wspólny czas modlitwy, pracy i radości.

Marta

 

Wyjeżdżałem głównie jako Harcerz, wrócę głównie jako katolik. Ten krótki spędzony tu czas był niesamowicie treściwy. Doznania nieziemskie. Chciało by się zatrzymać tu życie.

Przemysław

 

„Tu nie chodzi o to, by zrozumieć, ale o to, by uwierzyć.”Dziękuję za najbardziej owocne 5 dni w życiu.

Wojtek

 

Dziękuję za lekcje odpowiedzialności i dojrzałości. Za pokazanie, że miłość to nie w chmurach bujanie, ale twarde po ziemi stąpanie.

Karolina

 

„Uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.” Tutaj, dzięki Wam wszystkim – odkryłam „Coś” pięknego… Kiedy tak wiele wydawało mi się stracone, teraz mogę znów zacząć się uczyć życia na nowo.

Róża  

Tutaj spełniły się moje pragnienia, „znaleźć się bliżej Boga….”

Teresa  

 No cóż, znów Bóg mnie zaskoczył! Dał mi dokładnie to, czego TERAZ potrzebowałem, odpowiedź na wiele sytuacji i pytań. Oczywiście jest to odpowiedź Boga, czyli która zostawia miejsce na dalsze poszukiwanie. ZAPOMNIENIE O SOBIE… jak to się robi? Jezu, ufam Tobie!

ks. Stefan  

 Dziękuję za ten czas spędzony tutaj, za każdym razem mogę się tu dużo nauczyć, nauczyć zapominania o sobie oraz tego jak walczyć z nadmiernym przywiązaniem do rzeczywistości, gdyż tak jak Biblijna Marta mam do tej rzeczywistości słabość…

Marta

 

Przyjechałam sama, a wyjeżdżam z Tobą Panie. Dziękuję!

Iwona

 

„Na pół gwizdka nie ma co żyć i nie ma co być ŚWIĘTYM NA PÓŁ”. Wybieram wszystko! Teraz tylko (wy)trwać ‼!

Iwona

 

„W ciszy i przy blasku świec dzieje się największy Cud”

Dziękuję Ci Panie za ten czas, za to miejsce, za tych ludzi. Na nowo odkryłem jak ważna jest modlitwa w naszym życiu a jak często ją zaniedbujemy. Naucz nas zapominać o sobie i być dla innych ludzi, żebyśmy doświadczenie zdobyte w Pustelni wykorzystali w naszym życiu, które powinno być Arcydziełem.

Romek

 

Dotychczas moje życie duchowe doprowadziło mnie do miejsca, do rozdarcia z którego nie wiedziałem gdzie iść dalej. To miejsce, ta pustelnia pokazała mi drogę do Boga. Jest jeszcze dużo do zrobienia…

Arek

 

I ja tu byłam, miód  i mleko piłam…I zapragnęłam – WIĘCEJ i zapragnęłam Boga. Wiem, że wystarczy abym uczyniła krok w Jego stronę, dalej poniesie mnie Sam.

Borówka

 

„Prawda przemawia do nas w głębi bez szelestu słów”. Dziękuję za takie miejsca w których Bóg mówi inaczej.

dk. Piotr

 

Pustelnia – miejsce jak żadne inne.

Waldek

 

„Czynić dobro małymi uczynkami” – dziękuję za to, że mogłam się tutaj tego nauczyć.

Gosia

 

Czyn może być zaledwie cieniem słowa Bożego. Czyn ze słowem muszą iść razem w parze! Eureka!

Paweł

 

Pustelnia – miejsce przenikającej ciszy, gdzie usłyszałam – jesteś egoistką, przestań bawić się swoim życiem. Czy się obraziłam? Nie… Bo prawda nie boli, gdy jest Miłością. Dziękuję, moja Miłości, że uczysz mnie naprawdę żyć. Dziękuję, że dotykasz, oczyszczasz, leczysz. Dziękuję, że w drugim człowieku ujrzałam Ciebie, Panie. Dziękuję, że ważniejsza jest dla mnie dziś cisza niż krzyk i kręcenie się wokół siebie. Proszę – niech ta Pustelnia trwa we mnie nieprzerwanie.

Dziękuję Ci za to, że Cię mam…

Magda

 

Widzę je, gdy zasypiam błękitne, miękkie, drżące i tak niesamowicie głębokie, mokre oczy Boga.  

Nauczyłam się tu jak nieść Mu radość. Wracam do świata z jedną myślą: aby pozostać pustelnikiem w sercu. Żyć prosto na zewnątrz i z rozmachem wewnętrznie. Świadomie i refleksyjnie. Trwać na modlitwie nawet wtedy, gdy nadchodzi noc. Kochać nieustannie. Nieść radość Bogu i ludziom.

Zuzia

 

Pustelnik zapomina o egoizmie, idzie drogą ciszy, aby wpatrywać się w Boskie Słońce. Pomimo skrajnej małości, wierzy że jego życie stanie się arcydziełem. Boże dziękuję, ze na pustelni ponownie podłączyłeś mnie do kroplówki swojej miłości.

Krysia

 

Ja pragnęłam i pragnę ciągłego oczyszczenia a On nieprzerwanie chce mnie oczyszczać. Nigdy wcześniej tego tak bardzo nie czułam! Dziękuję! Pustelnia otwiera „oczy serca” na Boga!

Karolina

 

Moją dewizą życiową było: „Życie to sztuka wyboru. Wybieram WSZYSTKO!”

Dzięki Św. Teresce, przez to błogosławione miejsce, czas pracy, modlitwy, ciszy i radości, przez świadectwo miłości, poszerzyło się ono: „Wybieram WSZYTSKO, wszystko, czego Ty chcesz Panie! „

Monika

 

Po tym co się tutaj usłyszało i przeżyło, chciało by się napisać coś mądrego! A tymczasem trzeba po prostu zejść z tej Góry Tabor ( w naszym przypadku z SynajuJ ) i wziąć się „za bary” z codzinnością… Na nowo, inaczej…. Licząc na pomoc obu Teres i … przyjaciół z Potrójnej!

Gabriela  i Andrzej

 

Do tej pory każde nauczanie, miłosierdzie, Ewangelia, dobroć dla ludzi, modlitwa były osobnymi wyspami. Ten czas rekolekcji uświadomił mi (poprzez koncepcję Twierdzy wewnętrznej Św. Teresy), że wszystko ma swoje miejsce, swój porządek, swoją kolej oraz jaka jest droga do świętości…… (Boże, abym w tym wszystkim wytrwał w codziennym życiu)

Arek

 

Pierwsze prawdziwe powitanie Nowego Roku i kolejne etapy rozwoju duchowego… to niełatwe, ale warto podjąć wyzwanie i trud… Bóg nie odpuszcza i ja też nie odpuszczę (w końcu stworzył nas na swoje podobieństwoJ)!

Karolina

 

Te krótkie rekolekcje odkryły przed mną nowe horyzonty, wywróciły pewne schematy myślowe i dały nowe, świeże spojrzenie na moje życie. I wreszcie poznałem, czym jest WSPÓLNOTA….

Paweł

 

„Miłość – oddać wszystko i oddać siebie” Trudna to dla mnie lekcja, ale najważniejsza…

Gosia

 

Dziękuję za treść rekolekcji, poznałem prawdę o Bogu i o sobie, to mi zmieniło moje życie…. Dzięki Ci  Boże za to, że tu trafiłem…

Marcin

 

Jeszcze kiedy jestem kilka ostatnich godzin w Pustelni – już do niej tęsknię…

Zuzia

 

Dziękuję za pobyt tutaj, za to że mogę tu nabierać sił do dalszej pracy nad sobą. Już nie mogę się doczekać kiedy tu wrócę!

Karolina

 

Chcielibyśmy zabrać kiedyś tu na Potrójną nasze rodziny, przyjaciół, wszystkich znajomych. Czeka nas jednak trudniejsze zadanie. Potrójną musimy zabrać ze sobą do nich…

Ewa i Marcin

 

Za każdym razem wyjeżdżam stąd zmieniona, pełna sił i entuzjazmu. Potem jeszcze wiele razy zawalam, ale wiem, że zawsze mogę tu wrócić. Dziękuję.

Gosia

 

Fakt, że całe niebo kibicuje mi, gdy się modlę, dodaje mi sił. Dziękuję za uświadomienie mi tego.

Ania

 

 

 

 

                                                                                                                          

 

                                                  

www.pustelnia.pl

macheront

nebo

hermon

pustelnia

historia

galeria

niepojęta TRÓJCO