uwolnić WOLNOŚĆ

Szkoła modlitwy w ciszy online

Czym jest Szkoła Modlitwy w Ciszy Online?

Jest to internetowy, dwunastotygodniowy kurs modlitwy w ciszy, modlitwy wewnętrznej. To przestrzeń online (wolna od ograniczeń związanych z odległością i innych), w której możemy się spotkać i stworzyć wspólnotę skoncentrowaną na nauce modlitwy. Przez cały czas trwania kursu uczestnicy otrzymują potrzebne narzędzia i materiały, aby świadomie wzrastać w życiu duchowym, które bez modlitwy nie istnieje. 

Dlaczego powstaje?

Powstanie Szkoły jest odpowiedzią na wciąż rosnącą potrzebę formacji do modlitwy w ciszy. Zdecydowaliśmy się uruchomić kurs online z uwagi na szerokie grono zainteresowanych nauką tej najstarszej modlitwy świata. Nasza beskidzka Pustelnia nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych, którzy zgłaszają się na rekolekcje.

Dla kogo jest przeznaczona?

Kurs organizowany jest dla osób, które mają pragnienie nauczenia się modlitwy w ciszy, szukają pogłębienia swojego życia modlitewnego i pomocy na drodze formacji wewnętrznej.

W szczególności Szkoła kieruje swoje zaproszenie do osób, które ukończyły 35. rok życia (ale nie tylko). Kurs został opracowany z dbałością o szczegóły i z dużym wyczuciem ludzkiej natury – jest to propozycja dla wytrwałych i zdeterminowanych.  

Jak wygląda uczestnictwo w kursie?

W kursie bierze udział maksymalnie 20 osób. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy. Każda z grup otrzymuje swojego opiekuna – prowadzącego, członka wspólnoty Pustelnia. Uczestnicy przechodzą kurs indywidualnie wypełniając wymagania kursu i czterokrotnie biorąc udział w dyskusyjnym spotkaniu online z pozostałymi uczestnikami. 
Każdy z uczestników Szkoły zobowiązuje się do:

  • codziennej modlitwy (30 minut) w ciszy
  • analizy rozważania duchowego, które otrzyma codziennie na skrzynkę mailową
  • wysłuchania każdego tygodnia jednej konferencji ks. Andrzeja Muszali z cyklu ,,Modlitwa w ciszy” (uczestnik wysłuchuje jej przynajmniej dwa razy w danym tygodniu – w pierwszej i w drugiej połowie tygodnia)
  • udziału w spotkaniu online z prowadzącym i pozostałymi uczestnikami kursu, które będzie odbywać się raz na trzy tygodnie. 

 

Pomocą w sumiennym wypełnianiu wymagań kursu będzie specjalnie przygotowany dla każdego indywidualny arkusz, w którym uczestnik zobowiązuje się:

  • w rubryce ,,modlitwa w ciszy” każdego dnia zaznaczać ,,krzyżykiem”, czy się modlił
  • w rubryce ,,wysłuchanie konferencji” zaznaczyć ,,krzyżykiem” dwa dni w tygodniu, w których uważnie przesłuchał przypadającą na dany tydzień konferencję o modlitwie

Wgląd do arkusza będą mieli wyłącznie dany uczestnik oraz prowadzący grupę.

Jak to wygląda od strony technicznej?

Kurs będzie odbywał się przy użyciu darmowych narzędzi komunikacji.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w kursie należy wypełnić formularz i odesłać go do organizatorów.
Na zgłoszenia będziemy odpowiadali do 3 dni roboczych.
Przypominamy, że liczba uczestników kursu jest ograniczona (20 osób). 
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

Link do formularza: https://forms.gle/jdv11DKz3UpHVZcU8

UWAGA:  Zapisy do trzeciej edycji kursu zostały zakończone. 
Zapisy do czwartej edycji ruszą 1 sierpnia. Start kursu 1 października 2024 r.

Masz pytania? Chcesz się z nami skontaktować?

Napisz do nas: szkolamodlitwyonline@gmail.com

Kim jesteśmy?
Andrzej MUSZALA

wykładowca bioetyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, autor wielu książek i artykułów z dziedziny duchowości, prowadzący rekolekcje na Pustelni w Beskidach. Sprawuje opiekę nad projektem Modlitwa w ciszy online, głosi konferencje ,,Modlitwa w ciszy”, które są wykorzystywane w niniejszym kursie.

Piotr SZEWCZYK

członek wspólnoty Pustelnia, z wykształcenia logistyk, obecnie pracuje i mieszka w domu rekolekcyjnym ,,Dobry Zakątek”. Organizator rekolekcji, wydarzeń kulturalnych, koncertów, festiwali, przedstawień teatralnych, wystaw, spotkań autorskich. Od lat zajmuje się promocją wartości chrześcijańskich i rozwojem duchowym. Czasami sam podejmuje wyzwania artystyczne, takie jak Rockowa Droga Krzyżowa i Teatr Cieni.

Beata MATUSIK

członkini wspólnoty Pustelnia, filolog polski, odpowiedzialna za prowadzenie grupy Szkoła Więzi z Bogiem na Śląsku, od kilku lat szczególnie bliska jest jej duchowość Karmelu. A poza tym wielbicielka książek i górskich wędrówek, zainteresowana tematyką integralnego rozwoju człowieka, relacjami między psychologią i duchowością, ceniąca dobre spotkania i głębokie rozmowy. 

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.